Datums: 25.04.2021 Ceļojošās izstādes pirmā pietura – Otaņķu tautas nams


‼️‼️SVARĪGI‼️‼️IZSTĀDE APMEKLĒTĀJIEM TIKS ATVĒRTA TIKAI PĒC VALDĪBAS LĒMUMA PAR IZSTĀŽU ZĀĻU ATVĒRŠANU. PAŠREIZ IZSTĀDE BŪS SLĒGTA APMEKLĒTĀJIEM.

4.maijā Otaņķu tautas nama Lielajā zālē atvērs multimediālo izstādi ”Tautasdziesmu teicējas. 1991”.

“Ceļojošās izstādes ietvaros aicinām iegūt izpratni par latviešu nācijas būtiskāko šķautni – tautasdziesmu un to veidu kā tautasdziesmas ceļo no paaudzes paaudzē, teicēju lomu tautasdziesmas pārmantošanas procesā,” stāsta izstādes mākslinieciskā vadītāja Dace Micāne-Zālīte.

Izstādes radošā grupa ir režisore, mākslinieciskā vadītāja Dace Micāne-Zālīte, videooperators Viesturs Graždanovičs, fotomākslinieks Jānis Deinats, māksliniece Sandra Strēle un ekspozīcijas dizaina realizētājs Rolands Strelčs.

Filmēt un dokumentēt Latvijas tautasdziesmu teicējas 1991.gadā bija kinooperatora Andra Slapiņa ideja un to tālāk turpināja radošā grupa.

Izstādes koncepcijas pamatā ir četri gadalaiki, četras novadi. Latgale – ziema, Kurzeme – pavasaris, Vidzeme – vasara, Sēlija – rudens.

“Eksponējot multimediālā izstādē liecības par tautasdziesmu teicējām, kādas dokumentētas 1991.gadā, tiek radīta unikāla mākslas vide, kas stāsta un portretē latviešu tautasdziesmu teicējas, viņu dzīves un garīgo telpu,” turpina D. Micāne-Zālīte.

Izstādes kolekcijā ir ievērojamā fotomākslinieka Jāņa Deinata tautasdziesmu teicēju portreti no 1991.gada ekspedīcijām Latvijas novados.

Īpaša sadarbība radošajai grupai ir ar Otaņķu etnogrāfisko ansambli, vadītāju Solveigu Kūlaini. Dziedātāji ir tautasdziesmu teicēju Katrīnas Radomišķes un Margrietas Otaņķes dziesmu mantinieki. Ansamblis ar savām dziesmām, leitīšiem un īpašo Lejakurzemes dziedāšanas tradīciju viesojies divas reizes Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur notika tautasdziesmu teicēju Margrietas Otaņķes un Katrīnas Radomišķes daudzinājuma vakars 2019.gada pavasarī un multimediālās izstādes ”Tautasdziesmu teicējas.1991” ietvaros Kurzemes diena.

Izstāde ”Tautasdziesmu teicējas. 1991”, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un pulcēšanās ierobežojumus, Nīcas novada kultūras centra Otaņķu tautas nama Lielajā zālē būs skatāma no 4.maija līdz 27.jūnijam. Apmeklētājiem ieeja bez maksas. Izstāde skatāma otrdien un ceturtdien no pulksten 14 līdz 18, kā arī trešdien un sestdien no pulksten 11 līdz 15.

Ir iespēja pieteikties arī individuālam apmeklējuma laikam, iepriekš zvanot Nīcas kultūras centram pa tālruni: 26434429.

 

Informāciju sagatavoja:

Nīcas kultūras centrs

 

WEBBTeicejas_afisa_A4-01-01