Aktualitātes

15.01.2021 Brīvdabas fotokolāžas Nīcā un Rudē - Barikādēm 30

Nīcas kultūras centrs sadarbībā ar Nīcas senlietu krātuvi un Otaņķu senlietu krātuvi ir izveidojis divas brīvdabas fotokolāžas, lai godinātu1991. gada janvāra barikādes. Bilžu kolāžas ir skatāmas no šodienas 15. janvāra līdz 24.janvārim Nīcā iepretim novada domei un Rudē iepretim Otaņķu tautas namam.

14.01.2021 Barikādēm 30

1990.g. 4.maijā Augstākā Padome pieņēma Neatkarības deklarāciju. Latvijas PSR kļuva par Latvijas Republiku. Notika nepārtraukta konfrontācija starp Latvijas neatkarības aizstāvjiem un neatkarības pretiniekiem. Okupantu mērķis bija gāzt likumīgi ievēlēto valdību.

17.12.2020 KONKURSS PAR LABĀKO BARIKĀŽU LAIKA FOTOGRĀFIJU

1991. gada barikāžu muzejs izziņo konkursu par labāko barikāžu laika fotogrāfiju iespējamu izmantošanu lielformāta fotogrāfiju izstādē Doma laukumā.

17.12.2020 IZSTĀDE OTAŅĶU PAGASTA BIBLIOTĒKĀ

Decembra mēnesī, Otaņķu pagasta bibliotēka aicina ikvienu interesentu aplūkot retrospektīvu izstādi "Mīļo salavecīti...".

17.12.2020 ATNĀC PĒC ZIEMASSVĒTKU DĀVANIŅAS!

Ir Ziemassvētku gaidīšanas, pārdomu un brīnumu laiks. Šogad Lielais Ziemassvētku notikums pirmsskolas vecuma bērniem Otaņķu tautas namā nenotiks, taču LIELĀ RŪĶA sagādātās DĀVANAS visiem Nīcas novadā deklarētiem bērniņiem, kuri vēl nedodas uz bērnu dārzu, vecāki var saņemt Nīcas kultūras namā 21. un 22. decembrī, iepriekš sazinoties pa tālruni 63489495.

17.12.2020 IZSTĀDE “GADSIMTS NĪCAS TRADĪCIJĀM UN DZIEDĀTPRIEKAM”

Nīcas kultūras nama Pelēkajā zālē ir atklāta izstāde par godu Nīcas etnogrāfiskā ansambļa lielajai jubilejai, kuru šogad aizvadīsim klusāk nekā sākotnēji plānots, dēļ ierobežojumiem valstī. Lai godātu Nīcas etnogrāfisko ansambli, Nīcas kultūras centrs ir izveidojis lielformāta fotogrāfiju izstādi, kas ļauj ielūkotes dažādos notikumos, kuri ir iemūžināti šo 100 gadu laikā.

17.12.2020 ĪSFILMA: “GADSIMTS NĪCAS TRADĪCIJĀM UN DZIEDĀTPRIEKAM”

Ar prieku un neviltotu gandarījumu Nīcas kultūras centrs nodod jūsu vērtēšanai īsfilmu “Gadsimts Nīcas tradīcijām un dziedātpriekam”, kura simboliski ietver desmit desmitgades un to spilgtākos notikumus, kuri ir piedzīvoti Nīcas etnogrāfiskajā ansamblī.

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “NEDOMĀJU NECERĒJU”

“Nedomāju necerēju” - vienīgais īstais Nīcas garais sauciens Veltas Maļikas melodiskais variants. Pavisam Nīcā šī melodija teikta trīspadsmit reizes ar lielākām vai mazākām melodiskām variācijām.

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - "DZIEDAT MEITAS MANU DZIESMU"

“Dziedat meitas manu dziesmu” - šo pierakstījis Jurjāns Andrejs, viņš Nīcā, folkloras ekspedīcijā viesojās 1891. gada augustā, divu dienu laikā komponists Nīcā pieraksta divdesmit vienu folkloras vienību. Arī dziesmas vārdus pierakstījis Jurjāns Andrejs. Dziesmai teicējs, konkrēta persona, pagaidām nav noskaidrots.

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “CIK NEMIERĪGI PŪŠ TIE VĒJI”

“Cik nemierīgi pūš tie vēji” - sena Lībiešu dziesma, ļoti tālos senos laikos visu Kurzemes piekrasti apdzīvoja Lībieši, no tā laika tā saglabājusies nīcenieku dziesmu pūrā. Šo dziesmas variantu dziedājis Mirdzas Pabērzas un Veltas Maļikas tēvs, braucot cauri Bernātiem uz Nīcu. Tā Nīcā dziedāta kopš neatminamiem laikiem.

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “REDZ KUR JĀJA DUJ BAJĀRI”

“Redz kur jāja duj bajāri” - teikusi Katrīne Murkše, dzimusi 1864.gadā Nīcā, pierakstījis Em. Melngailis 1931.gadā. Dziesma tika filmēta gleznainajā Nīcas novada, Jūŗmalciema Pūsēna kalnā. Video tapis sadarbībā ar Nīcas kultūras centru, atzīmējot Nīcas etnogrāfiskā ansambļa 100 gadu jubileju.

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “KUPLIS AUGA OZOLĪNIS”

“Kuplis auga ozolīnis” - teikusi Anziķe Maiga Nīcā, dzimusi 1864.gadā, pierakstījis Em. Melngailis 1931.gadā. Šī ir vēl viena dziesma, kura tika filmēta Jūrmalciemā, “Jasmīnu” sētas dižā ozola paēnī. Video tapis sadarbībā ar Nīcas kultūras centru, atzīmējot Nīcas etnogrāfiskā ansambļa 100 gadu jubileju.

17.12.2020 PAR GODU NĪCAS ETNOGRĀFISKĀ ANSAMBĻA JUBILEJAI TIEK PREZENTĒTI VIDEO KLIPI

Nīcas etnogrāfiskais ansamblis sadarbībā ar Nīcas kultūras centru, iemūžināja sešas dziesmas video klipos. Šie video ataino ne tikai skaistākās Nīcas novada vietas, bet arī reprezentē košos tautas tērpus un unikālo Nīcas dziedājumu, tādējādi saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu nākamajām paaudzēm.

17.12.2020 SVĒTKU KONCERTS UN “GADA NOVADNIEKS 2020”

17. novembrī, plkst. 19:00 norisināsies svētku koncerts “Visi mēs vienā kamolā satīti” un “Gada novadnieks 2020”. Koncertā uzstāsies Latvijas teātru tenori ar īpašu svētku programmu “Latvijai”.

16.09.2020 SENIORU SATIKŠANĀS “KASTAŅU BRIEDUMA LAIKĀ”

1.OKTOBRIS – Starptautiskā Senioru diena. Arī kastaņu brieduma laiks. Un nekur nav tikdiženi raženas kastaņas kā Nīcā. Tāpēc vēlamies Nīcas novada senioriem sagādāt priecīgusatikšanos muzikālās noskaņās.