Aktualitātes

ATNĀC PĒC ZIEMASSVĒTKU DĀVANIŅAS!

17.12.2020 ATNĀC PĒC ZIEMASSVĒTKU DĀVANIŅAS!

Ir Ziemassvētku gaidīšanas, pārdomu un brīnumu laiks. Šogad Lielais Ziemassvētku notikums pirmsskolas vecuma bērniem Otaņķu tautas namā nenotiks, taču LIELĀ RŪĶA sagādātās DĀVANAS visiem Nīcas novadā deklarētiem bērniņiem, kuri vēl nedodas uz bērnu dārzu, vecāki var saņemt Nīcas kultūras namā 21. un 22. decembrī, iepriekš sazinoties pa tālruni 63489495.

IZSTĀDE “GADSIMTS NĪCAS TRADĪCIJĀM UN DZIEDĀTPRIEKAM”

17.12.2020 IZSTĀDE “GADSIMTS NĪCAS TRADĪCIJĀM UN DZIEDĀTPRIEKAM”

Nīcas kultūras nama Pelēkajā zālē ir atklāta izstāde par godu Nīcas etnogrāfiskā ansambļa lielajai jubilejai, kuru šogad aizvadīsim klusāk nekā sākotnēji plānots, dēļ ierobežojumiem valstī. Lai godātu Nīcas etnogrāfisko ansambli, Nīcas kultūras centrs ir izveidojis lielformāta fotogrāfiju izstādi, kas ļauj ielūkotes dažādos notikumos, kuri ir iemūžināti šo 100 gadu laikā.

ĪSFILMA: “GADSIMTS NĪCAS TRADĪCIJĀM UN DZIEDĀTPRIEKAM”

17.12.2020 ĪSFILMA: “GADSIMTS NĪCAS TRADĪCIJĀM UN DZIEDĀTPRIEKAM”

Ar prieku un neviltotu gandarījumu Nīcas kultūras centrs nodod jūsu vērtēšanai īsfilmu “Gadsimts Nīcas tradīcijām un dziedātpriekam”, kura simboliski ietver desmit desmitgades un to spilgtākos notikumus, kuri ir piedzīvoti Nīcas etnogrāfiskajā ansamblī.

VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “NEDOMĀJU NECERĒJU”

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “NEDOMĀJU NECERĒJU”

“Nedomāju necerēju” - vienīgais īstais Nīcas garais sauciens Veltas Maļikas melodiskais variants. Pavisam Nīcā šī melodija teikta trīspadsmit reizes ar lielākām vai mazākām melodiskām variācijām.

VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS -

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - "DZIEDAT MEITAS MANU DZIESMU"

“Dziedat meitas manu dziesmu” - šo pierakstījis Jurjāns Andrejs, viņš Nīcā, folkloras ekspedīcijā viesojās 1891. gada augustā, divu dienu laikā komponists Nīcā pieraksta divdesmit vienu folkloras vienību. Arī dziesmas vārdus pierakstījis Jurjāns Andrejs. Dziesmai teicējs, konkrēta persona, pagaidām nav noskaidrots.

VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “CIK NEMIERĪGI PŪŠ TIE VĒJI”

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “CIK NEMIERĪGI PŪŠ TIE VĒJI”

“Cik nemierīgi pūš tie vēji” - sena Lībiešu dziesma, ļoti tālos senos laikos visu Kurzemes piekrasti apdzīvoja Lībieši, no tā laika tā saglabājusies nīcenieku dziesmu pūrā. Šo dziesmas variantu dziedājis Mirdzas Pabērzas un Veltas Maļikas tēvs, braucot cauri Bernātiem uz Nīcu. Tā Nīcā dziedāta kopš neatminamiem laikiem.

VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “REDZ KUR JĀJA DUJ BAJĀRI”

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “REDZ KUR JĀJA DUJ BAJĀRI”

“Redz kur jāja duj bajāri” - teikusi Katrīne Murkše, dzimusi 1864.gadā Nīcā, pierakstījis Em. Melngailis 1931.gadā. Dziesma tika filmēta gleznainajā Nīcas novada, Jūŗmalciema Pūsēna kalnā. Video tapis sadarbībā ar Nīcas kultūras centru, atzīmējot Nīcas etnogrāfiskā ansambļa 100 gadu jubileju.

VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “KUPLIS AUGA OZOLĪNIS”

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “KUPLIS AUGA OZOLĪNIS”

“Kuplis auga ozolīnis” - teikusi Anziķe Maiga Nīcā, dzimusi 1864.gadā, pierakstījis Em. Melngailis 1931.gadā. Šī ir vēl viena dziesma, kura tika filmēta Jūrmalciemā, “Jasmīnu” sētas dižā ozola paēnī. Video tapis sadarbībā ar Nīcas kultūras centru, atzīmējot Nīcas etnogrāfiskā ansambļa 100 gadu jubileju.

PAR GODU NĪCAS ETNOGRĀFISKĀ ANSAMBĻA JUBILEJAI TIEK PREZENTĒTI VIDEO KLIPI

17.12.2020 PAR GODU NĪCAS ETNOGRĀFISKĀ ANSAMBĻA JUBILEJAI TIEK PREZENTĒTI VIDEO KLIPI

Nīcas etnogrāfiskais ansamblis sadarbībā ar Nīcas kultūras centru, iemūžināja sešas dziesmas video klipos. Šie video ataino ne tikai skaistākās Nīcas novada vietas, bet arī reprezentē košos tautas tērpus un unikālo Nīcas dziedājumu, tādējādi saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu nākamajām paaudzēm.

SVĒTKU KONCERTS UN “GADA NOVADNIEKS 2020”

17.12.2020 SVĒTKU KONCERTS UN “GADA NOVADNIEKS 2020”

17. novembrī, plkst. 19:00 norisināsies svētku koncerts “Visi mēs vienā kamolā satīti” un “Gada novadnieks 2020”. Koncertā uzstāsies Latvijas teātru tenori ar īpašu svētku programmu “Latvijai”.

SENIORU SATIKŠANĀS “KASTAŅU BRIEDUMA LAIKĀ”

16.09.2020 SENIORU SATIKŠANĀS “KASTAŅU BRIEDUMA LAIKĀ”

1.OKTOBRIS – Starptautiskā Senioru diena. Arī kastaņu brieduma laiks. Un nekur nav tikdiženi raženas kastaņas kā Nīcā. Tāpēc vēlamies Nīcas novada senioriem sagādāt priecīgusatikšanos muzikālās noskaņās.

SARUNU PĒCPUSDIENA PAR KURZEMES ETNOGRĀFISKAJĀM GALVASSEGĀM

15.09.2020 SARUNU PĒCPUSDIENA PAR KURZEMES ETNOGRĀFISKAJĀM GALVASSEGĀM

Tautas lietišķās mākslas studijas "Liepava" dalībnieču darinātās Kurzemes etnogrāfisko galvassegu atdarinājumi līdz septembra beigām ikvienam interesentam aplūkojami klātienē Otaņķu tautas nama izstādē, Tradīciju zālē, 2.stāvā, iepriekš vienojoties par ērtāko laiku pa tālruni 26323014.

Jāņu ielīgošana

02.06.2020 Jāņu ielīgošana

Svētdien, 21.jūnijā, Nīcā un pie Bārtas upes tilta, Otaņķu pusē, norisināsies Jāņu ielīgošana. Lai arī valstī joprojām spēkā dažādi ierobežojumi, sanāksim kopā, bet ar distanci, lai sagaidītu gada īsāko nakti un garāko dienu.

Otrais noskaņu vakars ar akordeonistu Rustamu Bagirovu

17.06.2020 Otrais noskaņu vakars ar akordeonistu Rustamu Bagirovu

26. jūnijā, Nīcā un Rudē turpināsies “Noskaņu vakari”, kur šajā reizē iedzīvotājus priecēs akordeonists Rustams Bagirovs. Mūziķis šim koncertam gatavo unikālu solo programmu.