2

 

OTAŅĶU SENLIETU KRĀTUVES VADĪTĀJA

Biruta Vāgnere

Tālrunis: 26958901

E-pasts:otankusenlietas@gmail.com


Otaņķu senlietu krātuve kopš 2000. gada apkopo, saglabā un izstāda vietējo iedzīvotāju dāvinātos objektus, kas lietoti mūspusē. Krātuvē ir oriģināli, sākot no akmens laikmeta, līdz pat mūsdienām. Apmeklējumi iepriekš jāpiesaka pa tālruni 26323014.  
Senākais oriģināls krātuvē ir darbarīks no jaunākā akmens laikmeta - neolīta - gluds, tumša akmens kalts (~5-6 tūkstoši gadu sens), savukārt ar mūsdienīgu tehnoloģiju palīdzību esam izgatavojuši 3D kopijas šeit atrastiem, vēl senākiem, vidējā akmens laikmeta - mezolīta - aļņa raga cirvjiem (~8 tūkstoši gadu seni), kuru oriģināli glabājas Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā.
Lepojamies ar Nīcas tautastērpa daļu variācijām kā arī glabājam senu, oriģinālu Rucavas tautastērpu, kas šeit nonācis kopā ar ieprecēšanos Nīcas pusē. 
Apskatei pieejams Seno zirglietu šķūnis, jeb Ratnīca, kurā 45 minūšu tūrē iespējams uzzināt par zirga vilkmes transporta un darbarīku nozīmi mūspusē. Arī šeit ikviens eksponāts nācis no otaņķnieku krājumiem, zirgu aizstājot traktoram un automašīnai.
 
Labprāt pielāgojam apmeklējumu Jūs interesējošām tēmām un vecumam un esam atvērti dažādu nozaru sadarbībai.
Seko aktualitātēm arī te: instagram.com/otankusenlietas/!