Aktualitātes

25.03.2021 Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Latviešu tautai divi liktenīgi datumi- 25.marts un 14 .jūnijs. Tā ir vēsture, tie ir fakti, tā ir emociju jūra.

25.03.2021 Otaņķu pagasta bibliotēkā Anetes Veideles foto izstāde

Otaņķu pagasta bibliotēkā skatāma foto izstāde, kuras autore ir otaņķniece Anete veidele. Fotogrāfijās redzamas Nīcas novada ainavas. "Tad, kad cilvēks dara to, kas viņam patīk un sagādā prieku, viņš ir laimīgs un dara pārējos laimīgus. Anetes fotogrāfijās  raugoties rada prieku un var sajust ka ar prieku radītiem darbiem ir pavisam cita vērtība."  Bibliotēkas vadītāja Vineta Jušķevica.

19.03.2021 Nāc, nākdama, Liela diena!

Ziema atkāpties nevēlas, taču mēs tik ļoti vēlamies pavasari ar to nozīmīgākajiem svētkiem - Lieldienām, kas šogad norisināsies 4.aprīlī.Arī tev ir iespēja iekrāsot pavasari!

17.03.2021 25.marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Pieminot izsūtītos genocīda upurus, 25.martā, netiks organizēta vienota oficiāla un publiska ziedu nolikšana, valstī noteikto Covid-19 izplatības ierobežojuma dēļ, taču piemiņas vietās ziedus varēs nolikt  un svecītes aizdegt katrs individuāli.

14.03.2021 KultūrTaka – orientēšanās spēle dabā

Nīcas novads ir bagāts ar kultūrvēsturisko mantojumu, neatkārtojamiem dabas skatiem un unikāliem stāstiem. Laikā, kad esam ierobežoti, lai satiktos klātienē, varam izmantot citus veidus, lai būtu klātesoši!

04.03.2021 Iesaisties Nīcas novada KultūrTakas izzināšanā!

Lai izzinātu savu novadu, atklātu jaunas vietas un stāstus, sadarbojoties Nīcas kultūras centram , Tūrisma informācijas centram un Nīcas jauniešu centram ir izveidota KultūTaka, kas iekļauj aptuveni 30 apskates objektus un stāstus par visu Nīcas novadu.

22.01.2021 Īstenots projekts “Tautastērpa elementu iegāde Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim”

Ar mērķi uzlabot materiāli tehnisko bāzi Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim, iegādājoties jaunus un autentiskus tautastērpa elementus. Latvijas nacionālais kultūras centrs norāda, ka īpaši šī vajadzība ir etnogrāfiskajiem ansambļiem, jo tie ir tradīciju nesēji un galvenie paraugi tautastērpa lietošanas kontekstā.

15.01.2021 Brīvdabas fotokolāžas Nīcā un Rudē - Barikādēm 30

Nīcas kultūras centrs sadarbībā ar Nīcas senlietu krātuvi un Otaņķu senlietu krātuvi ir izveidojis divas brīvdabas fotokolāžas, lai godinātu1991. gada janvāra barikādes. Bilžu kolāžas ir skatāmas no šodienas 15. janvāra līdz 24.janvārim Nīcā iepretim novada domei un Rudē iepretim Otaņķu tautas namam.

14.01.2021 Barikādēm 30

1990.g. 4.maijā Augstākā Padome pieņēma Neatkarības deklarāciju. Latvijas PSR kļuva par Latvijas Republiku. Notika nepārtraukta konfrontācija starp Latvijas neatkarības aizstāvjiem un neatkarības pretiniekiem. Okupantu mērķis bija gāzt likumīgi ievēlēto valdību.

17.12.2020 KONKURSS PAR LABĀKO BARIKĀŽU LAIKA FOTOGRĀFIJU

1991. gada barikāžu muzejs izziņo konkursu par labāko barikāžu laika fotogrāfiju iespējamu izmantošanu lielformāta fotogrāfiju izstādē Doma laukumā.

17.12.2020 IZSTĀDE OTAŅĶU PAGASTA BIBLIOTĒKĀ

Decembra mēnesī, Otaņķu pagasta bibliotēka aicina ikvienu interesentu aplūkot retrospektīvu izstādi "Mīļo salavecīti...".

17.12.2020 ATNĀC PĒC ZIEMASSVĒTKU DĀVANIŅAS!

Ir Ziemassvētku gaidīšanas, pārdomu un brīnumu laiks. Šogad Lielais Ziemassvētku notikums pirmsskolas vecuma bērniem Otaņķu tautas namā nenotiks, taču LIELĀ RŪĶA sagādātās DĀVANAS visiem Nīcas novadā deklarētiem bērniņiem, kuri vēl nedodas uz bērnu dārzu, vecāki var saņemt Nīcas kultūras namā 21. un 22. decembrī, iepriekš sazinoties pa tālruni 63489495.

17.12.2020 IZSTĀDE “GADSIMTS NĪCAS TRADĪCIJĀM UN DZIEDĀTPRIEKAM”

Nīcas kultūras nama Pelēkajā zālē ir atklāta izstāde par godu Nīcas etnogrāfiskā ansambļa lielajai jubilejai, kuru šogad aizvadīsim klusāk nekā sākotnēji plānots, dēļ ierobežojumiem valstī. Lai godātu Nīcas etnogrāfisko ansambli, Nīcas kultūras centrs ir izveidojis lielformāta fotogrāfiju izstādi, kas ļauj ielūkotes dažādos notikumos, kuri ir iemūžināti šo 100 gadu laikā.

17.12.2020 ĪSFILMA: “GADSIMTS NĪCAS TRADĪCIJĀM UN DZIEDĀTPRIEKAM”

Ar prieku un neviltotu gandarījumu Nīcas kultūras centrs nodod jūsu vērtēšanai īsfilmu “Gadsimts Nīcas tradīcijām un dziedātpriekam”, kura simboliski ietver desmit desmitgades un to spilgtākos notikumus, kuri ir piedzīvoti Nīcas etnogrāfiskajā ansamblī.

17.12.2020 VIDEO: NĪCAS ETNOGRĀFISKAIS ANSAMBLIS - “NEDOMĀJU NECERĒJU”

“Nedomāju necerēju” - vienīgais īstais Nīcas garais sauciens Veltas Maļikas melodiskais variants. Pavisam Nīcā šī melodija teikta trīspadsmit reizes ar lielākām vai mazākām melodiskām variācijām.