Aktualitātes

Ceļojošās izstādes pirmā pietura – Otaņķu tautas nams

25.04.2021 Ceļojošās izstādes pirmā pietura – Otaņķu tautas nams

‼️‼️SVARĪGI‼️‼️ IZSTĀDE APMEKLĒTĀJIEM TIKS ATVĒRTA TIKAI PĒC VALDĪBAS LĒMUMA PAR IZSTĀŽU ZĀĻU ATVĒRŠANU. PAŠREIZ IZSTĀDE BŪS SLĒGTA APMEKLĒTĀJIEM.

Nīcas novada izzināšanas spēle “KultūrTaka” ir noslēgusies, uzvarētāji noskaidroti

19.04.2021 Nīcas novada izzināšanas spēle “KultūrTaka” ir noslēgusies, uzvarētāji noskaidroti

Kopumā abas KultūrTakas izstaigāja 69 komandas, bet tikai 8 no tām guva maksimālo punktu skaitu, atbildot uz visiem jautājumiem un uzdevumiem bez kļūdām.

SUMINA NĪCAS ETNOGRĀFISKO ANSAMBLI 100 GADU JUBILEJĀ

08.04.2021 SUMINA NĪCAS ETNOGRĀFISKO ANSAMBLI 100 GADU JUBILEJĀ

Šodien, 8.aprīlī, ievērojot visus epidemioloģiskos drošības noteikumus, Nīcas etnogrāfiskajam ansamblim tika pasniegts Latvijas Nacionālā kultūras centra Goda raksts par ieguldījumu Dienvidkurzemes nemateriālā mantojuma saglabāšanā, spodrināšanā un tālāknodošanā, sveicot ansambli 100 gadu jubilejā.

Mājsēdes iedvesmota izstāde – “Radi pats”

06.04.2021 Mājsēdes iedvesmota izstāde – “Radi pats”

Ja arī Tu esi atsācis savu hobiju vai atklājis to no jauna, tad padalies ar mums, sūtot bildes un aprakstu par savu aizraušanos uz e – pastu – sanita.austere@nica.lv vai ievieto bildes Facebook.com un pie apraksta atzīmē @nicasnovadadome.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

25.03.2021 Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Latviešu tautai divi liktenīgi datumi- 25.marts un 14 .jūnijs. Tā ir vēsture, tie ir fakti, tā ir emociju jūra.

Otaņķu pagasta bibliotēkā Anetes Veideles foto izstāde

25.03.2021 Otaņķu pagasta bibliotēkā Anetes Veideles foto izstāde

Otaņķu pagasta bibliotēkā skatāma foto izstāde, kuras autore ir otaņķniece Anete veidele. Fotogrāfijās redzamas Nīcas novada ainavas. "Tad, kad cilvēks dara to, kas viņam patīk un sagādā prieku, viņš ir laimīgs un dara pārējos laimīgus. Anetes fotogrāfijās  raugoties rada prieku un var sajust ka ar prieku radītiem darbiem ir pavisam cita vērtība."  Bibliotēkas vadītāja Vineta Jušķevica.

Nāc, nākdama, Liela diena!

19.03.2021 Nāc, nākdama, Liela diena!

Ziema atkāpties nevēlas, taču mēs tik ļoti vēlamies pavasari ar to nozīmīgākajiem svētkiem - Lieldienām, kas šogad norisināsies 4.aprīlī.Arī tev ir iespēja iekrāsot pavasari!

25.marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

17.03.2021 25.marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Pieminot izsūtītos genocīda upurus, 25.martā, netiks organizēta vienota oficiāla un publiska ziedu nolikšana, valstī noteikto Covid-19 izplatības ierobežojuma dēļ, taču piemiņas vietās ziedus varēs nolikt  un svecītes aizdegt katrs individuāli.

KultūrTaka – orientēšanās spēle dabā

14.03.2021 KultūrTaka – orientēšanās spēle dabā

Nīcas novads ir bagāts ar kultūrvēsturisko mantojumu, neatkārtojamiem dabas skatiem un unikāliem stāstiem. Laikā, kad esam ierobežoti, lai satiktos klātienē, varam izmantot citus veidus, lai būtu klātesoši!

Iesaisties Nīcas novada KultūrTakas izzināšanā!

04.03.2021 Iesaisties Nīcas novada KultūrTakas izzināšanā!

Lai izzinātu savu novadu, atklātu jaunas vietas un stāstus, sadarbojoties Nīcas kultūras centram , Tūrisma informācijas centram un Nīcas jauniešu centram ir izveidota KultūTaka, kas iekļauj aptuveni 30 apskates objektus un stāstus par visu Nīcas novadu.

Īstenots projekts  “Tautastērpa elementu iegāde Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim”

22.01.2021 Īstenots projekts “Tautastērpa elementu iegāde Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim”

Ar mērķi uzlabot materiāli tehnisko bāzi Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim, iegādājoties jaunus un autentiskus tautastērpa elementus. Latvijas nacionālais kultūras centrs norāda, ka īpaši šī vajadzība ir etnogrāfiskajiem ansambļiem, jo tie ir tradīciju nesēji un galvenie paraugi tautastērpa lietošanas kontekstā.

Brīvdabas fotokolāžas  Nīcā un Rudē - Barikādēm 30

15.01.2021 Brīvdabas fotokolāžas Nīcā un Rudē - Barikādēm 30

Nīcas kultūras centrs sadarbībā ar Nīcas senlietu krātuvi un Otaņķu senlietu krātuvi ir izveidojis divas brīvdabas fotokolāžas, lai godinātu1991. gada janvāra barikādes. Bilžu kolāžas ir skatāmas no šodienas 15. janvāra līdz 24.janvārim Nīcā iepretim novada domei un Rudē iepretim Otaņķu tautas namam.

Barikādēm 30

14.01.2021 Barikādēm 30

1990.g. 4.maijā Augstākā Padome pieņēma Neatkarības deklarāciju. Latvijas PSR kļuva par Latvijas Republiku. Notika nepārtraukta konfrontācija starp Latvijas neatkarības aizstāvjiem un neatkarības pretiniekiem. Okupantu mērķis bija gāzt likumīgi ievēlēto valdību.

KONKURSS PAR LABĀKO BARIKĀŽU LAIKA FOTOGRĀFIJU

17.12.2020 KONKURSS PAR LABĀKO BARIKĀŽU LAIKA FOTOGRĀFIJU

1991. gada barikāžu muzejs izziņo konkursu par labāko barikāžu laika fotogrāfiju iespējamu izmantošanu lielformāta fotogrāfiju izstādē Doma laukumā.

IZSTĀDE OTAŅĶU PAGASTA BIBLIOTĒKĀ

17.12.2020 IZSTĀDE OTAŅĶU PAGASTA BIBLIOTĒKĀ

Decembra mēnesī, Otaņķu pagasta bibliotēka aicina ikvienu interesentu aplūkot retrospektīvu izstādi "Mīļo salavecīti...".