SVĒTKU KONCERTS UN “GADA NOVADNIEKS 2020”

Datums: 17.12.2020 SVĒTKU KONCERTS UN “GADA NOVADNIEKS 2020”


 

17. novembrī, plkst. 19:00 norisināsies svētku koncerts “Visi mēs vienā kamolā satīti” un “Gada novadnieks 2020”. Koncertā uzstāsies Latvijas teātru tenori ar īpašu svētku programmu “Latvijai”. Piedalās Latvijas Nacionālās Operas un Baleta teātra aktieris - Juris Jope, Operetes teātra galveno lomu atveidotājs - Emīls Kivlenieks, Latvijas Nacionālā teātra aktieri - Mārtiņš Brūveris un Kristians Kareļins, kā arī liepājnieks, Daugavpils teātra aktieris Marģers Eglinskis. Dziesmu pavadījumu nodrošinās pianista Anatolija Livčas instrumentālā grupa (izcilais ģitāras spēles virtuozs Artūrs Kutepovs, sitaminstrumenti – Uģis Krūskops, taustiņi -izcilais pianists- Anatolijs Livča). Pasākuma vadītāja lomā iejutīsies atraktīvais un spilgtais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristians Kareļins. Lai arī koncerts aizritēs bez apmeklētājiem, to būs iespēja vērot tiešraidē ikvienam interesentam. Tiešraide būs skatāma gan Nīcas novada domes oficiālajā Facebook kontā, gan mājas lapā www.nica.lv.

„Gada novadnieks 2020” izvirzītie pretendenti tiks sumināti svinīgā pieņemšanā pie Nīcas novada domes priekšsēdētāja Agra Petermaņa. Katrs balvu ieguvējs tiks uzņemts iepriekš norunātā laikā, lai izvairītos no pulcēšanās respektējot valstī noteiktos ierobežojumus.

Kā sacīja Nīcas kultūras centra vadītāja Ieva Šmite, “Šis gads ir izvērties izaicinājumu pilns daudzās nozarēs, arī kultūrā. Mums ir svarīgi iedzīvotājiem nodrošināt iespēju svinēt un priecāties par sasniegumiem, tādēļ nolēmām koncertu neatcelt, bet dot iespēju to skatīties tiešraidē atrodoties mājās un nepārkāpjot valstī noteiktos ierobežojumus.”

 

Izvērtējot iedzīvotāju iesniegtās aptaujas anketas, Nīcas novada domes deputāti pieņēma lēmumu par Nīcas novada goda nosaukumu piešķiršanu:

Balva „Par mūža devumu Nīcas novadam” – sertificētam agronomam, augļkopim un selekcionāram, Latvijas patriotam, dzejniekam un bioloģiskajam lauksaimniekam Eglonam Brūnam.

 

Balva nominācijā „Gada jaunietis” – atraktīvai, smaidīgai un enerģiskai Nīcas vidusskolas skolniecei Sanijai Eglītei.

 

Balva nominācijā „Gada cilvēks savā amatā” - Nīcas novada kultūras mantojuma prasmju un tradīciju glabātājai, sargātājai un pazinējai Gitai Vanagai.

 

Balva nominācijā „Gada balva uzņēmējdarbībā” –

- ceļot godā Nīcas novada vārdu veiksmīgas uzņēmējdarbības īstenotājiem „Nīcas sieram”.

- lieliskas atpūtas radītājiem gan lieliem, gan maziem Z/S „Atomi” saimniekiem.

- tūrisma magnētam un Bernātu ciema popularizētājiem kafejnīcai „Bernātu Dzintariņš”.

 

Balva nominācijā „Gada balva kultūrā” – ilggadējai Nīcas sieviešu un Nīcas vidusskolas koru diriģentei un vadītājai Līgai Amerikai Ansiņai.

 

Balva nominācijā „Gada balva sabiedriskajā darbībā” - Rudes bērnu laukuma atjaunošanas un sakārtošanas labajam gariņam Ingai Sprūdei.

 

Balva nominācijā „Gada balva sportā” –

- vienmēr smaidīgam, laipnam un apzinīgam velosportistam Ģirtam Knubim.

- vismērķtiecīgākajam un apņēmīgākajm FK "Nīca/OtankiMill.eu" trenerim Janekam Kreitālam.

 

Nīcas novada dome saka lielu paldies tiem cilvēkiem, kas balsoja, aizpildīja anketas un izteica savu viedokli par tiem cilvēkiem, kuri ar degsmi un neatlaidību paveica lielus darbus.

Lai veicinātu iedzīvotāju aktivitāti, vienam no balsotājiem izlozes kārtībā bija iespēja saņemt pārsteiguma balvu.

Tradicionāli domes deputāti izlozēja vienu no balsotājiem un balvu saņems Inta Kalēja.