Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis uzņem video

Datums: 14.09.2021 Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis uzņem video "Krustabas"


Septembra sākumā Nīcas kultūras centra radošais kolektīvs Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis strādāja ar filmēšanas grupu, dokumentējot daļu no Nīcas pusei raksturīgas tradīcijas – krustabām. Filmas mērķis ir sagatavot pieteikumu starptautiskajam folkloras festivālam „BALTICA 2022”, kas epidemioloģiskās situācijas un valstī noteikto ierobežojumu dēļ, tiek organizēts video skates formā.

Šī gada festivāla tēma ir „Spēle”. Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis kā spēles elementu apspēlē Nīcas pusei raksturīgo tradīcijas daļu – Pādes dīdīšanu. Pāde ir bērns un dīdīšana ir dancināšana. Atbraucot no baznīcas, kristītais bērns tiek simboliski dancināts – viņu šūpina un apdāvina, tomēr bērna vietā no rokas rokā tiek dota kāda lelle vai satīts sainis, kas ir spēles elements tradīcijā.

 Izveidotais video kalpos ne tikai kā festivāla pieteikums, bet arī, vietējās savdabības un nemateriālā kultūras mantojuma popularizēšanai. Kopumā Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis gatavojas darboties, šādi dokumentējot arī citas mūsu pusei īpašas, līdz mūsu dienām saglabājušās tradīcijas, piemēram, ķekatas, mičošana.

Rudens izskaņā video būs pieejams yuotube.com kanālā un interneta vietnē: kultūra.nica.lv.


Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis uzņem video "Krustabas"