Satiec savu meistaru 2021 ietavaros iepazīs goda nēzdaugu jeb Nīcas, Bārtas un Rucavas sieviešu tautastērpa aksesuāru - kabatlakatu

Datums: 19.08.2021 Satiec savu meistaru 2021 ietavaros iepazīs goda nēzdaugu jeb Nīcas, Bārtas un Rucavas sieviešu tautastērpa aksesuāru - kabatlakatu


Iepazīsti Nīcas, Bārtas un Rucavas tautastērpu aksesuāru nēzdaugu un tā darināšanas veidus. 4.septembrī plkst. 11:00 pie Nīcas kultūras nama izstāde, sarunas un paraugdemonstrējumi kopā ar studijas "Liepava" dalībniecēm, pasākuma “Satiec savu meistaru 2021” ietvaros.

Par tehniski sarežģīto - izšūto nēzdaugu – darināšanu pastāstīs Inta Ambrēna. Austo nēzdaugu pasākuma laikā darinās Ilze Škuberte. Savukārt studijas “Liepava” vadītāja Smaida Rubeze, kā arī Liepājas muzeja vadošā pētniece Uļjana Gintnere pastāstīs par nēzdaugiem muzeja krājumā un to nozīmi senāk.

Pasākums notiks ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

„Satiec savu meistaru!” pasākuma būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.