Datums: 10.01.2022 Vienīgais Dienvidkurzemes vīru koris - Nīcas - aicina pievienoties jaunus dalībniekus 2022 - VIDEO


/”Nīcas novada vēstis”, 24.05.2021./

Tādi nu viņi ir – cits no skolas, cits no sava uzņēmuma, vēl kāds no skaistām lauku mājām,
cits no rokmūzikas uz kora dziesmu pārkvalifcējies. “Vīri ir baigi iecentrēti uz to, ka ir jādzied pareizi. Retā korī ir tā, ka dziedātāji paši dod signālu, ka kāda vieta bija ne tāda, kā vajag. Esmu par to ļoti pateicīgs,” tā par saviem vīriem teic kora vadītājs Jēkabs Ozoliņš.
Kāpēc vīriem otrdienu vakaros nākt kopā uz mēģinājumu? “Lai mūs sarātu,” ar viltīgu smaidiņu atbild visvecākais dziedātājs Imants Kaire. “Mūs Jēkabs ne pa knapi rāj. Bet mēs esam laimīgi, ka mūs sarāj, un ņemamies prātā.» Veci mēs neesam, bet seni, vīri atzīst, izskaitļojuši, ka korī vidējais vecums esot ap 56 ar kapeiķiem. Jaunākais šajā kompānijā, jo no
malas ienācis iekšā, – tā sevi raksturo Edgars Silacērps. “Šie veči ir neparasti. Iedomājieties, šodien ir jāsēj, kartupeļi jāstāda, darbi jādara, bet šie veči nāk uz kori! Ikdienā viņi strādā
smagu darbu, kur mākslas pat tuvumā nav. Kad viņus iepazīsti, saproti – katrā iekšā ir liels mākslinieks. Viņi taču nāk un dzied no sirds. Piespiedu kārtā neviens neko tādu nedarī - tu,” saka pazīstamais ģitārists. Guntars Brečs piebilst, ka viņš ar Edžu ir rokmuzikanti, bet dzied Nīcas vīru korī tāpēc, ka ir prieks satikties ar tādiem cilvēkiem. Savukārt Uģis Neimanis ir visjaunākais dziedātājs, viņam ir 31 gads. “Vīru nav tik daudz, cik gribētos. Apmēram divdesmit. Bijusī Nīcas aristokrātija diemžēl aizsaulē aizgājusi. Neteiktu, ka kaut kas ir mainījies piegājienos vai domāšanā, bet tolaik mēs varējām lielas lietas darīt,” mazliet rezignēts ir J. Ozoliņš. Taču pēdējā koru skatē nodziedājuši tā, kā pienākas, novērtēti ar 44,44 ballēm. “Pietrūka apmēram pusballītes, lai būtu augstākajā pakāpē. Gribas jau spīdēt un laistīties pašā augšā, bet principā tas ir ļoti labs rezultāts. Ārpus Rīgas – Rēzeknē un Daugavpilī – vīru koros dzied gandrīz profesionāli mūziķi, tā ka mēs esam pašā spicītē,” lepojas kora vadītājs.

Uzziņai

Diriģents: Jēkabs Ozoliņš /26150229/

Mēģinājumi notiek Nīcas k/n Sarkanajā zālē, OTRDIENĀS 19:30 

Koris dibināts 1946. gadā un ir viens no senākajiem pašdarbības kolektīviem Nīcā. No 1983. gada Nīcas vīru kori vada Jēkabs Ozoliņš. Koris ar labiem panākumiem piedalījies latviešu Dziesmu svētku dziesmu karos un citos vīru koru konkursos Latvijā. Koncertējis arī ārzemēs: Zviedrijā, Dānijā, Polijā, Gruzijā un citur.