Izgatavo savu Nīcas prievīti kopā ar Nīcas etnogrāfiskā ansambļa dalībnieci Aiju!
Dienvidkurzemes vienīgais vīru koris - Nīcas vīru koris - aicina pievienoties jaunus dalībniekus!
Nīcas un Otaņķu pagastu darbīgāko ļaužu godināšana 2021
Noskaties uzburtos dejas rakstus uz Ķemeru purva laipām, akcijā "Purva burvis" kopā ar VPDK "Nīca"
Baudi 2021. gada vasaras darbu ražu - noskaties jaunākos Nīcas kultūras centra veidotos video!
Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis - Krustabas
Piekrastes zvejniecība Jūrmalciemā
4.maijā Otaņķu tautas nama Lielajā zālē tika atvērta multimediālā izstādē ”Tautasdziesmu teicējas. 1991”.
“Kas ir tautasdziesmu teicējas? Uz to atbildi meklējam joprojām. Tā ir tik sena strāva, kas dzīvo no mūsu senmātēm, kas ar savu dziesmu ir audzinājušas paaudzes, kas ar savu gudrību ir spējušas latviešu tautu padarīt stipru, viedu, gudru, tādu, kādi mēs esam,” stāsta izstādes mākslinieciskā vadītāja Dace Micāne-Zālīte.
Izstādes radošā grupa ir režisore, mākslinieciskā vadītāja Dace Micāne-Zālīte, videooperators Viesturs Graždanovičs, fotomākslinieks Jānis Deinats, māksliniece Sandra Strēle un ekspozīcijas dizaina realizētājs Rolands Strelčs.
Filmēt un dokumentēt Latvijas tautasdziesmu teicējas 1991.gadā bija kinooperatora Andra Slapiņa ideja un to tālāk turpināja radošā grupa.
Izstādes koncepcijas pamatā ir četri gadalaiki, četras novadi. Latgale – ziema, Kurzeme – pavasaris, Vidzeme – vasara, Sēlija - rudens.
“Eksponējot multimediālā izstādē liecības par tautasdziesmu teicējām, kādas dokumentētas 1991.gadā, tiek radīta unikāla mākslas vide, kas stāsta un portretē latviešu tautasdziesmu teicējas, viņu dzīves un garīgo telpu,” turpina D. Micāne-Zālīte.
Izstādes kolekcijā ir ievērojamā fotomākslinieka Jāņa Deinata tautasdziesmu teicēju portreti no 1991.gada ekspedīcijām Latvijas novados.
Īpaša sadarbība radošajai grupai ir ar Otaņķu etnogrāfisko ansambli, vadītāju Solveigu Kūlaini. Dziedātāji ir tautasdziesmu teicēju Katrīnas Radomišķes un Margrietas Otaņķes dziesmu mantinieki. Ansamblis ar savām dziesmām, leitīšiem un īpašo Lejakurzemes dziedāšanas tradīciju viesojies divas reizes Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur notika tautasdziesmu teicēju Margrietas Otaņķes un Katrīnas Radomišķes daudzinājuma vakars 2019.gada pavasarī un multimediālās izstādes ”Tautasdziesmu teicējas.1991” ietvaros Kurzemes diena.
Gadsimts Nīcas tradīcijām un dziedātpriekam
Īsfilma “Gadsimts Nīcas tradīcijām un dziedātpriekam” simboliski ietver desmit desmitgades un to spilgtākos notikumus, kuri ir piedzīvoti Nīcas etnogrāfiskajā ansamblī. Īsfilmas režijā un notikumu apkopošnā piedalījās Nīcas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Laine Zeile un Nīcas senlietu krātuves vadītāja Gita Vanaga.
Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim 55 gadu jubileja
Nīcas etnogrāfiskajam ansamblim 95 gadu jubileja 15. 02 .2016
Koncertuzvedums Latviešu kāzas Nīcā 2019.gads
Kāzas būs! Kāzas būs! Nīcā kāzas būs! Lepnums! Gods! Tradīcijas! Vairāku paaudžu garumā. “Patīkama lieta būt kāzās. Un vēl uz laukiem, pie niceniešiem!” /1931.g.20.jūnija laikraksts “Latvijas kareivis”/. No pūra lādes izcelta Nīcas etnogrāfiskā ansambļa 1931.gadā uzņemtā etnogrāfiskā filma “Latviešu kāzas Nīcā”. Šī filma izraisīja tolaik plašu rezonansi, un pēc 22 gadiem, 1953.gadā, kolektīvam tika izvirzīts uzdevums sagatavot ar šādu pat nosaukumu etnogrāfisku uzvedumu, kuru kolektīvs izcili atrādīja Maskavā, 1955.gadā, pēc tam saņemot apbalvojumus, izpelnoties vislielāko atzinību ar savu vienkāršību, oriģinālo izpildījumu un tērpu krāsu bagātību. Ir pagājis ilgs laiks un Nīcas novadam, tāpat kā visai Latvijai, nācies piedzīvot dažādus vēstures līkločus. Novadnieki joprojām lepojas ar savām senajām tradīcijām un augsto amatierkolektīvu sniegumu arī šodien, 21.gadsimtā. Tāpēc, lai nezustu iepriekšējo paaudžu radītais nemateriālais kultūras mantojums, 2019.gada jūlijā tika “atdzīvināts” uzvedums “Latviešu kāzas Nīcā”, izveidojot koncertuzvedumu ar vairāk kā 150 Nīcas novada amatiermākslas kolektīvu un vieskoletīvu dalībniekiem: Nīcas etnogrāfiskais ansamblis, vadītāja Laine Zeile; Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, vadītāja Solveiga Kūlaine; Nīcas vīru koris, diriģents Jēkabs Ozoliņš; Nīcas sieviešu koris, diriģente Līga Amerika – Ansiņa; Jauktais koris “Līva”, diriģents Jēkabs Ozoliņš; Nīcas amatierteātris, vadītāja Daina Kandēvica; Nīcas mūzikas skolas apvienotā kapela, vadītāja Dina Sleže.
Kā tika svinētas "Latviešu kāzas Nīcā" skatieties sestdien,17.augustā pl.21.30 ReTV kanālā
Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis: Gadsimta garākā Līgodziesma - LR2
Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis pievienojās "Gadsimta garākajai Līgodziesmai" plkst. 16:15 Otaņķu pagastā Bārtas upes krastā. Balstoties uz latviešu tautas seno Līgo tradīciju, vasaras saulgriežos, 21. jūnijā (gada garākajā dienā), LR2 realizēja unikālu projektu – „Gadsimta garākā Līgodziesma”, kas vienlaikus ir gan mūsu kopības apzināšanās, gan vēstījums pārējai pasaulei par mūsu spēcīgajām dziedāšanas tradīcijām. Līgodziesma no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 ar LR2 ētera starpniecību vijās cauri visai Latvijai, kopīgā dziedāšanā pulcējot dažādu novadu - Rīgas, Siguldas, Salacgrīvas, Strenču, Gulbenes, Madonas, Ciblas, Daugavpils, Jēkabpils, Iecavas, Tērvetes, Saldus, Nīcas, Ventspils un Talsu ļaudis. Latvijas Radio http://www.latvijasradio.lsm.lv/
Daudzina Dienvidkurzemes vokālo daudzbalsību
Krāšņi tautastērpi un bagāts daudzbalsīgo dziesmu pūrs ar garajiem saucieniem – tās ir īpašās vērtības, kas raksturīgas Dienvidkurzemē-Nīcā, Bārtā un Otaņķos. Lai izzinātu šīs puses tradicionālās dziedāšanas kopīgās un atšķirīgās īpatnības, Nīcas kultūras centrā aizvadīts vokālās daudzbalsības daudzinājums. Klāt bija arī kolēģi no Aizputes TV.
Daudzbalsības daudzinājums Nicā 4.11. 2019
Svētku koncerts Latvijai ar Latvijas teātra tenoriem.
Piedalās Latvijas Nacionālās Operas un Baleta teātra aktieris - Juris Jope, Operetes teātra galveno lomu atveidotājs - Emīls Kivlenieks, Latvijas Nacionālā teātra aktieri - Mārtiņš Brūveris un Kristians Kareļins, kā arī liepājnieks, Daugavpils teātra aktieris Marģers Eglinskis. Dziesmu pavadījumu nodrošinās pianista Anatolija Livčas instrumentālā grupa (izcilais ģitāras spēles virtuozs Artūrs Kutepovs, sitaminstrumenti – Uģis Krūskops, taustiņi -izcilais pianists- Anatolijs Livča).
Nīcas etnogrāfiskais ansamblis - Jūras māte man vaicāja
Nīcas etnogrāfiskais ansamblis - Kuplis auga ozolīnis
Nīcas etnogrāfiskais ansamblis - Redz kur jāja duj bajāri
Nīcas etnogrāfiskais ansamblis - Cik nemierīgi pūš tie vēji
Nīcas etnogrāfiskais ansamblis - Nedomāju necerēju
Nīcas etnogrāfiskais ansamblis - Dziedat meitas manu dziesmu
00238 KŪLAIŅA ģimene “Baltica”ģimeņu dižkoncertā "Dzimtas dziesmas"19.06.2018
SOLVEIGAS PĒTERSONES un SANDIJA KŪLAIŅA ģimene un Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis .Folkloras festivāls “Baltica” Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā 18:00 — 20:30 2018. gada 19. jūnijs L.c dalībnieki, ja vēlaties, lai video, kur esat redzam s Jus vai Jūsu bērns, nebūtu pieejams visiem ,nesūdzieties lūdzu youtube, bet izsakiet savu vēlmi komentārā zem video vai pasākuma rīkotājiem. Ģimene ir Latvijas pamats. Tik, cik stipras būs Latvijas ģimenes, tik stipras būs mūsu tradīcijas un cilvēki mums apkārt. Koncerta gaitā iepazīsim ģimenes, kas saglabā tradīcijas, kas pārmanto tās reizēm vairākās paaudzēs, kam latviskā dzīvesziņa ir dzīves veids. Dalībnieki/Participants: AĪDAS RANCĀNES un ANDRA KAPUSTA ģimene; STALTU ģimene; KĀRKLU ģimene; VĪTOLU ģimene; TIHOVKSU ģimene un folkloras kopa ILŽA; SOLVEIGAS PĒTERSONES un SANDIJA KŪLAIŅA ģimene un Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis; OTAŅĶU ģimene un Bārtas etnogrāfiskais ansamblis; SLIŠĀNU ģimene un Upītes folkloras kopa; VĪKSNIŅU un RŪTIŅU ģimenes un Amerikas latviešu folkloras kopa SUDRABAVOTS; kā arī folkloras kopas BANGA, BUDĒĻI, KRULLA, SKANDINIEKI, ZVĪGZNA Koncerta idejas autore, rīkotāja – LĪGA MIĶELSONE Režisore – ANNA JANSONE
Nīcas novada svētki 29 .08. 2019